Δευτέρα 13 Οκτωβρίου 2014

Πρώτη νίκη για τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ 1
Την ήττα γνώρισε ο Ατρόμητος Αντιρρίου που αγωνίστηκε στο Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου λόγω των εργασιών που γίνονται στο γήπεδο του Αντιρρίου. Ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου ήταν καλύτερος δημιουργώντας ευκαιρίες για γκολ με Κοντοπάνο και Βδουκάκη να είναι από του κορυφαίους της αναμέτρησης . Οι φιλοξενούμενοι
κατάφεραν βρεθούν μπροστά στο σκόρ μόλις στο 5’ ύστερα από πέναλτι που κέρδισε ο Κοντοπάνος  με σκόρερ τον Τάκο Οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από τον Α’ βοηθό για την φάση του 89’ όπου ακύρωσε γκολ του Μπίμπα ως οφ σάιντ.
Ατρόμητος : Καραδήμας, Αναγνωστόπουλος, Αποστολόπουλος, Πετσίνης (53’ Παπαποστόλου), Μπίμπας, Ζαχαρόπουλος, Σκανιάς, Δημητρόπουλος, Αλεξόπουλος, Κάκκος, Γεράνιος(78’ Καρακωστας)
Ολυμπιακός Παναιτωλίου: Κατσαβοχρήστος, Πανταζή ,Λαμπρακόπουλος, Ντίνος,Γαροούφης, Τάκος, Τζαμαλής(46’ Παναγιωτακόπουλος), Κατσιμάρης , Κοντοπάνος, Βδουκάκης (89’ Σαμαράς)Αλπέντζος(68’ Τσοπανάς).

Το φιλμ του αγώνα
5’ Γκοοολ Ο Κοντοπάνος θα κερδίσει πέναλτι την εκτέλεση θα αναλάβει ο Τάκος και θα κάνει το 0-1.
12’ Γέμισμα με το κεφάλι του Βδουκάκη η μπάλα στο Κοντοπάνο κεφαλιά θα μπλοκάρει ο Καραδήμας.
16’ Κόρνερ του Βδουκάκη κεφαλιά του Γαρούφη εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Καραδήμας.
23’ Μπροστινή μπαλιά στον Αλπέντζο σούτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή ο Καραδήμας θα αποκρούσει σε κόρνερ.
27’ Κόρνερ του Αλπέντζου κεφαλιά εξ’ επαφής από τον Ντίνο η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Καραδήμα.
28’ Φάση  διαρκείας για τον Ατρόμητο ο Αλεξόπουλος δεν μπορεί να  στείλει τη μπάλα στα δίκτυα και θα διώξουν οι αμυντικοί.
47’ Μπροστινή μπαλιά στο Κοντοπάνο σούτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.
53’ Πάσα του Κατσιμάρη  στον Βδουκάκη που από θέση τετ α τετ θα πλασάρει μ διαγώνια και θα στείλει τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
56’ Σουτ του Δημητρόπουλου έξω από τη μεγάλη περιοχή θα αποκρούσει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.
60’ Βαθιά μπαλιά του Αναγνωστόπουλου  κεφαλιά του Παπαποστόλου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
61’ Κοντοπάνος  και Κατσιμάρης θα αλλάξουν ωραία την μπάλα σουτ από τον δεύτερο η μπάλα θα «σκάσει» στο έδαφος και θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Καραδήμας.
62’ Κόρνερ του  Βδουκάκη κεφαλιά του Γαρούφη η μπάλα ελάχιστα άουτ.
65’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου κεφαλιά Ζαχαρόπουλου θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
90’ Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου ο Ατρόμητος θα σημειώσει γκολ με τον Μπίμπα ο Α’ βοηθός θα το ακυρώσει κάτω από έντονες διαμαρτυρίες.

Πηγή: nafpaktianews