.

.

Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017

Πήρε το τρίποντο το Παναιτώλιο… Νίκη με 2-3 μέσα στους Άτλαντες Αγρινίου

Μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού Παναιτωλίου με σκορ 3-2, το απόγευμα του Σαββάτου στο ΔΑΚ Αγρινίου απέναντι στους Άτλαντες Αγρινίου. Το σκόρ άνοιξε
στο 14′ όταν ο Μορβάν στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα ανέτρεψε τον Τσαντώνη με τον διαιτητή του αγώνα να δίνει πέναλτι. Το εκτελεί ο SHERRI και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.Οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στον 36′ σε μια φάση με τον Λάμπρο Πεσλή απο αριστερά να κάνει το σούτ, η μπάλα καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι και φτάνει στον προωθημένο Γρηγορόπουλο που πιάνει την κεφαλιά, με τους αμυντικούς να αποκρούουν αλλά η μπάλα φτάνει και πάλι στον Γρηγορόπουλο που με νέα κεφαλιά την στέλνει στα δίχτυα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι θα πάρουν το προβάδισμα στο 65′ οταν ο Κώστας Πεσλής πιέζει τον Σελιμά και του κλέβει την μπάλα, κάνει την κούρσα και φτάνοντας στην περιοχή πλασάρει εύστοχα τον Μιχάλη.

Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ καθώς στο 69′ ο SHERRI εκτελεί φάουλ απο πλάγια δεξιά, ο Μορβάν κάνει λάθος έξοδο και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του φέρνοντας και πάλι το μάτς στα ίσια.

Και στο 86′ έρχεται το γκόλ του Διαμαντή για τους φιλοξενούμενους με σούτ απο πλάγια για να φύγουν με το τρίποντο, καθώς τα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να απειλήσουν.

Διαιτητές: Ξύστρας Κακατσίδης, Γεωργίου.

Ροή του αγώνα:
10′ Δυνατό σούτ του Θώδη απο δεξιά η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων
14΄ ΓΚΟΛ:Ο Μορβάν στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα ανατρέπει τον Τσαντώνη και ο διαιτητής δίνει πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο SHERRI και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
25′ Σουτ του Κόκκαλη μπλοκάρει ο Μορβάν
36′ ΓΚΟΛ: Ο Λάμπρος Πεσλής απο αριστερά κάνει το σούτ, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και φτάνει στον Γρηγορόπουλο που πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα κατευθύνεται στο τέρμα αλλά προάβαίνει και διώχνουν οι αμυντικοί αλλά η μπάλα φτάνει και πάλι στον Γρηγορόπουλο που με νέα κεφαλιά την στέλνει στα δίχτυα
59′ Αντεπίθεση απο αριστερά με τον Κώστα Πεσλή που διανύει το μισό γήπεδο και βγάζει συρτή σέντρα, αλλά ο Κορέτσης σε κενή εστία δεν πιάνει σωστά το πλασέ και δίνει την ευκαιρία στον Μιχάλη να προλάβει και να αποκρούσει
65′ ΓΚΟΛ: Ο Κώστας Πεσλής κλέβει την μπάλα απο τον Σελιμά, μπαίνει στην περιοχή και με πλασέ δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του
66′ Ο Κερασιώτης με ατομική προσπάθεια φτάνει απέναντι απο τον Μιχάλη, αλλά αργεί να τον πλασάρει και δίνει την ευακιρία στον RUCI να απομακρύνει την μπάλα
68′ Σούτ του Τσαντώνη η μπάλα φεύγει άουτ
69′ ΓΚΟΛ: Εκτέλεση φάουλ απο δεξιά απο τον SHERRI, ο Μορβάν κάνει άστοχη έξοδο και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του
70′ Εκτέλεση φάουλ απο δεξιά απο τον Θώδη και ο Ζαρλακούτης χάνει μοναδική ευκαιρία μέσα απο την μικρή περιοχή πλασάροντας άουτ
76′ Σουτ του Τσαντώνη η μπάλα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι άουτ
80′ Ο Ζαρλακούτης κλεβει την μπάλα απο τον RUCI και βγαίνει απέναντι απο τον Μιχάλη, με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να αποκρούει με τα πόδια στο πλασέ του
86′ ΓΚΟΛ: Ο Διαμαντής απο αριστερά κάνει το σούτ και ο Μορβάν στην κλειστή του γωνία αποτυγχάνει να αποκρούσει και βλέπει την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του
90′ Συρτό σουτ μέσα απο την περιοχή μπλοκάρει ο Μιχάλης

Συνθέσεις:

Άτλαντες Αγρινίου (Τσιμπιδάκης Αντώνης): Μορβάν, Τσαμπάζης, Γρηγορόπουλος, Νταβαρίνος, Μακρής(87′ Σκέβας), Κύριος, Λ.Πεσλής, Κερασιώτης, Κορέτσης(63′ Ζαρλακούτης), Θώδης(88′ Ιωάννου), Κ.Πεσλής.
Ολυμπιακός Παναιτωλίου (Βασίλης Νταλάκος): Μιχάλης, Κωνσταντόπουλος, Σελιμάς,RUCI (81′ Γκορόγιας, Ντζάλας, Καζάκος, Βλαχόπουλος, Ρήγας(46′ Μπουκουβάλας), Τσαντώνης(88′ Τσόλκας), SHERRI Κόκκαλης(63′ Διαμαντής)