.

.

.

Τρίτη 26 Ιουνίου 2018

Ασημένιος ο Παναιτωλιώτης Παύλος Μπεκούλης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου παίδων κορασίδων κ18 της Κατερίνης

[Στην πιο πάνω φωτο ο Παύλος Μπεκούλης στο κέντρο]
Έλαμψαν με τις επιτυχίες τους οι παίδες αθλητές της
Γυμναστικής Εταιρείας Αγρινίου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου παίδων κορασίδων κ18 που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 23/24 Ιουνίου 2018 στην πόλη της Κατερίνης.

Με την συμμετοχή περισσότερων από 1000 αθλητών και αθλητριών από όλη την Ελλάδα πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων–Κορασίδων 2018.
Η παρουσία των παιδιών της ΓΕΑ ήταν εντυπωσιακή και άκρως επιτυχημένη αφού κατέκτησαν τέσσερα μετάλλια.

Στο αγώνισμα των 10000μ. Βάδην ασημένιος νικητής ήταν ο Παναιτωλιώτης Παύλος Μπεκούλης.

Ο Κώστας Καπούλας ήταν νικητής στο δρόμο των 400μ. κερδίζοντας το χρυσό μετάλλιο.

Στα 1500μ. ο Νίκος Σταμούλης κατέκτησε την δεύτερη θέση ενώ την επόμενη μέρα πήρε και το χάλκινο μετάλλιο στα 3000μ.

Και οι τρεις αθλητές επέτυχαν ατομικά ρεκόρ και πήραν το εισιτήριο της συμμετοχής με την Εθνική Ομάδα Παίδων για τους επόμενους διεθνείς αγώνες.
Παρθενική εμφάνιση σε αυτούς τους αγώνες έκανε στα 100μ. και η 15χρονη Μαριτίνα Τσίγκα κάνοντας ατομικό χρόνο.

Αξίζουν συγχαρητήρια στους αθλητές αλλά και στους προπονητές τους, Μάκη Παλιογιώργο και Μπάμπη Ποσονίδη.