Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2024

Σπουδαία νίκη με ανατροπή ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου

Μία τεράστια νίκη πήρε ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου,  και μάλιστα με ανατροπή απέναντι στην καλή ομάδα της Θύελλας Παραβόλας, με 3-1. Η αναμέτρηση έγινε το πρωί της Κυριακής στο γήπεδο της Παραβόλας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο

34΄με τον Β. Γιαννακά, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου παρότι βρίσκονταν πίσω στο σκορ με ένα εξαιρετικό τελευταίο τέταρο πέτυχε τρία γκολ και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Ο Ντόβας με δυνατό μακρινό σουτ στο 76΄ιοσφαρίζει για τον Ολυμπιακό, και τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής δίνει προβάδισμα στην ομάδα του. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Κακούρης στο 89΄.

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Ξύστρας, Καζανάς Κ.